صفحه اصلی > شرح خبر 

 • همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت
  همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت سخنران آیت الله اراکی دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 • اولین جشنواره حدیث تربیت بدنی و سلامت جسمانی
  اولین جشنواره حدیث تربیت بدنی و سلامت جسمانی

 • دوره های آموزشی سال 1396
  اطلاع از شرایط ثبت نام

 • همایش شیرخوارگان حسینی
  ثبت نام در وب سایت اداره کل فرهنگی

 • فراخوان کنگره بین المللی شعر «ایثار و سازندگی»
  فراخوان کنگره بین المللی شعر «ایثار و سازندگی»  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله العظمی سبحانی:

تورات و انجیل تحریف شده مورد تصدیق پیامبر(ص) نیست

حضرت آیت الله سبحانی، بعد از ظهر امروز در درس تفسیر خود در مدرسه علمیه حجتیه، با اشاره به تصدیق تورات از سوی حضرت مسیح(ع) در آیاتی از سوره الصف گفتند: پاسخ مجملی که می توان به این مساله داد، آن است که این پذیرش به شکل اجمالی و ضمنی بوده؛ یعنی اصول کلی تورات مورد پذیرش ایشان است، نه توراتی که تحریف شده است.

ایشان بیان کردند: این مساله در خصوص حضرت پیامبر اکرم(ص) نیز صدق می کند و ایشان نیز دو کتاب تورات و انجیل را تایید و تصدیق کرده اند؛ این موضوع در سوره فاطر آیه 31 بیان شده است.

معظم له بیان کردند: در این آیات، بیان شده، پیامبر(ص)فرموده، من تورات و انجیل را تصدیق میکنم که مشخص است این تصدیق، تصدیق دقیق و کلی و همه جانبه نیست؛ بلکه تصدیق اجمالی است؛ چگونه می‌توان کتابی که از مبارزه خدا و حضرت یعقوب سخن می‌گوید ( کتاب تحریف شده) را پذیرفت؟

ایشان یاد آورشدند: در سوره الصف بیان شده است، حضرت مسیح(ع) به ظهور پیامبری به نام احمد بشارت داده، ولی سؤال اینجاست که نام پیامبر ما محمد(ص) بوده؛ این سوال پاسخی روشن دارد زیرا پیامبر ما دارای چند نام بوده است.

حضرت آیت الله سبحانی به مسأله چند اسمی بودن کودکان عرب در آن عصر و شواهد تاریخی آن اشاره کردند و گفتند: در عرب مادران و پدران نامهایی را برای فرزندان می‌گذاشتند؛ نام پیامبر در کودکی احمد بوده و به این نام نیز مشهور بودهاند؛ اشعاری که در خصوص پیامبر بیان شدهو از حضرت ابوطالب(ع) و...نقل گردیده است نام ایشان را احمد خطاب کردهاند.

ایشان با اشاره به این نکته در انجیل نیز به مسأله نوبت پیامبر آخرالزمان اشاره شده، تصریح کردند: باب 14، 15، و 16 انجیل یوحنا به عبری از کلماتی استفاده شده که پدران روحانی مسیحیت این کلمات را روح القدس میدانند. در حالی این کلمات به نام شخصی به نام همان احمد است که این کلام از عبری به سریانی، یونانی، انگلیسی و... ترجمه شده؛ وقتی این کلمات را بررسی میکنیم نمی توانیم از این کلمه به غیر از یک نام شخص پیامبراسلام(ص) به نام روح القدس برسیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: ادله بسیاری وجود دارد که این کلمات به هیچ عنوان با روح القدسی که مسیحیان بیان می کنند تطابق ندارد؛ البته این مساله منحصر به همین چند باب نیست، ولی اشارات به پیامبر(ص) در انجیل و تورات فراوان است.


١١:٣٧ - چهارشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٨٦٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به معاونت فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی العالمیه می باشد