صفحه اصلی > شرح خبر 

 • کلاس های آموزش کاربردی ترم تابستان 1397 برگزار خواهد شد
  کلاس های آموزش کاربردی ترم تابستان به همت اداره فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار می گردد.

 • اطلاعیه پذیرش مدرسه علوم و معارف اسلامی المصطفی
  اطلاعیه پذیرش مدرسه علوم و معارف اسلامی المصطفی

 • مرکز تخصصی آموزش مهارت های فرهنگی تبلیغی برگزار می کند
  در آستانه ورود به ماه میهمانی بزرگ ماه عبادت و بندگی ماه نزول قرآن کریم رمضان المبارک

 • همایش حکمت مطهر
  همایش حکمت مطهر

 • همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت
  همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت سخنران آیت الله اراکی دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  چاپ        ارسال به دوست

رئیس واحد مشهد در نخستین نشست رسمی مدیران گروه‌های علمی- تربیتی

رئیس واحد مشهد در نخستین نشست رسمی مدیران گروه‌های علمی- تربیتی

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مهدوی‌مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد با حضور در اولین نشست رسمی مدیران گروه های علمی تربیتی ضمن ابراز خرسندی از تقارن ایجاد شده میان دهه ولایت و آغاز سال تحصیلی گفت: امروز مهمترین دغدغه ما باید انتظارات و توقعات ما از طلاب و رشد و تعالی آنها در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و تربیتی باشد و هیچ مسئله ای نباید بر این قصه تأثیر بگذارد. لذا ورود مدیران گروه های علمی تربیتی به این موضوع بسیار حایز اهمیت است.

وی افزود: در این راستا ما باید فرآیند یک مسئله یابی صحیح را طی کنیم در غیراینصورت مثل بسیاری از کارهای پژوهشی موجود که هیچ مشکلی را از اجتماع حل نکرده و نمی کند این تلاش ما نیز ثمری نخواهد داشت.

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد ادامه داد: واقعیت این است که امروز شبهات در قالب کتب چندصد صفحه ای با تیراژ بالا در حال چاپ و مثل ویرووس در حال انتشار در جامعه هستند. لذا ما باید ما باید بانک جامعی از مسائل و موضوعات داشته باشیم و طلبه را با توجه به علایق و بر اساس توانمندی هایش به مسیر درست هدایت کنیم و بر همین اساس، اعطای مدرک و بحث فارغ التحصیلی طلاب باید مبنایی تر از گذشته و مبتنی بر توانمندی ها، آموخته ها، مهارت ها و رعایت استانداردهای لازم باشد.

وی خطاب به مدیران گروه های علمی تربیتی تأکید کرد: پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری نیز باید پاسخگوی نیازهای روز جوامع اسلامی باشند. همچنین بخشی از پایان نامه و رساله ها می توانند پاسخگوی دغدغه ها و مسائل مهم منطقه ای باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مهدوی مهر عنوان کرد: مراقبت و نظارت ما در مباحث آموزشی باید تقویت شود و این مسئله ارتباط مستقیم با مدیریت مدارس و مدیران گروه های علمی تربیتی دارد. با این توضیح که داد و ستد استاد و شاگرد در بی نظمی نتیجه ای جز برقراری یک تعامل نادرست و تساهل در پاسخگویی به امور آموزشی در پی ندارد.

وی تصریح کرد: از طلبه انتظار می رود به کتاب ها و مهارت هایی که در طول ترم آموخته است مسلط بوده و نسبت به پاسخگویی در این مباحث کوچکترین مشکلی را نداشته باشد.

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد متذکر شد: از آنجایی که طلاب ما بعد از مدتی، ارتباطشان با مجموعه قطع می شود انتظار می رود در همان مدت تحصیل نسبت به آموزش صحیح و عمقی آنان اهتمام جدی شود. چرا که رقبای ما به عنوان دشمنان اسلام ناب، مدام در تدارک وارد کردن ضربه های سخت به پیکره اسلام و مسلمین هستند و در این راه از هیچ مختصری مضایقه نکرده و به شدن در حال تقویت خود در همان معارف ناقص و حداقلی خویش هستند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این که طلاب ما باید نسبت به کتب اربعه تسلط داشته باشند بحثی نیست و فرارتر از این مسئله، انتظار ما این است که آن ها حتی باید نسبت به موضوعات فقهی و علمی کم کاربرد نیز تسلط و اشراف داشته باشند و این توانمندی ها باید توأم با پرداختن به موارد تربیتی، اخلاقی و تهذیب نفس باشد.


٠٩:١٩ - پنج شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به معاونت فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی العالمیه می باشد