صفحه اصلی > شرح خبر 

 • کلاس های آموزش کاربردی ترم تابستان 1397 برگزار خواهد شد
  کلاس های آموزش کاربردی ترم تابستان به همت اداره فرهنگی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار می گردد.

 • اطلاعیه پذیرش مدرسه علوم و معارف اسلامی المصطفی
  اطلاعیه پذیرش مدرسه علوم و معارف اسلامی المصطفی

 • مرکز تخصصی آموزش مهارت های فرهنگی تبلیغی برگزار می کند
  در آستانه ورود به ماه میهمانی بزرگ ماه عبادت و بندگی ماه نزول قرآن کریم رمضان المبارک

 • همایش حکمت مطهر
  همایش حکمت مطهر

 • همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت
  همایش تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران روحانی جبهه مقاومت سخنران آیت الله اراکی دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  چاپ        ارسال به دوست

گزارش بازدید از تشکل فرهنگی، تبلیغی انصار المهدی «شمال افغانستان»

گزارش بازدید از تشکل فرهنگی، تبلیغی انصار المهدی «شمال افغانستان»

حجت الاسلام والمسلمین رضائی امروز 27 دی ماه از تشکل فرهنگی تبلیغی انصار المهدی بازدید کردند ایشان در طی این بازدید به بحث وگفتگو با اعضای تشکل درخصوص فعالیت ها ، نیاز های منطقه ومسائل ومشکلات تشکل پرداختند 

 

اهم موضوعات مطروحه توسط مسئول تشکل:

1)     مجمع طلاب شمال افغانستان موسوم به تشکل انصار المهدی سه سال پیش به همت فضلاء وطلاب منطقه با هدف فعالیت های فرهنگی ، تربیتی وتبلیغی تاسیس گردید.

2)     عمده فعالیت های این تشکل عبارتند از:

اعزام700 مبلغ به استان های مهاجر نشین (تهران، اصفهان ، مرکزی، خراسان رضوی، فارس، کرمان ، قم، سمنان ، بوشهر) درایام تبلیغی وتابستان

اعزام مبلغ به سوریه(مدافعان حرم)

اعزام مبلغ به داخل افغانستان

برگزاری برنامه های تربیتی برای 110 نفر از خانواده های طلاب

برگزاری پنج همایش و نشست با موضوعات گوناگون برای 700 نفر

تهیه گاهنامه (در دست انتشار)

پایگاه اطلاع رسانی(غیر فعال)

فعالیت در شبکه های اجتماعی

برگزاری مراسم درمناسبت های دینی و مذهبی

3)     مکان فعالیت تشکل به صورت اجاره تهیه شده است ومبلغ آن (ماهانه 600 هزار تومان)از محل همکاری وهمیاری اعضای تشکل تامین می گردد و در این راستا امیدواریم المصطفی حمایتی هر چند در قالب اعطای وام انجام دهد.

4)     انتظار داریم المصطفی هدیه ای به مبلغان پر تلاش این تشکل عنایت نماید واگر مقدور باشد سفر زیارتی مشهد مقدس برای دوستان تدارک شود.

5)     برنامه های آتی این تشکل عبارتند از:

انتشار نشریه

فعال سازی سایت

توسعه فعالیت های تبلیغی

برگزاری برنامه های تربیتی برای خانواده ها وفرزندان طلاب

 

بیانات حجت الاسلام والمسلمین آقای رضائی:

1.       حمد و سپاس خداوند متعال به جهت توفیق حضور درجمع فعالان مجمع طلاب شمال افغانستان و تقدیر وتشکر از فعالیت های خوب و ارزشمند آنها و همچنین آرزوی توفیق خدمت بیشتر و کسب رضایت حضرت بقیه الله الاعظم

2.      اصل در کارهای تشکلی خود جوش وجهادی بودن آن است و بنای ما در جامعه المصطفی این است که از تشکل های فعال وموثر تاحد امکان حمایت نماییم.

3.      دشمنان ما سالهای متمادی است که انواع تهدید ها و تحریم ها را بر علیه ملت و نظام اسلامی اعمال کرده اند لکن به فضل الهی و همت جوانان مومن و انقلابی روز به روز ایران اسلامی پیشرفته تر و کارآمدتر شده است و با شدت گرفتن تحریم ها فعالیت های جهادی موج بیشتری گرفته است.

4.      فعالیت تشکلی به صورت تک محور و تک محصولی مطلوب نیست وای بسا در برخی موارد آسیب ز نیز باشد؛ باید تلاش کرد تا سطح فعالیت ها از نظر کمی وکیفی و افزایش مخاطبان ارتقاء پیدا نماید.       

5.      انتظار بر این است تا اعضای فعال تشکل ها افزایش یابد وجذب افراد مخصوصا جوانان در اولویت قرار گیرد.

        6. تشکل ها می بایست به صورت با داشتن ساختاری مناسب و سازمان دهی شده کار کنند و اینطور نباشد که کارها و زحمت ها به دوش عده ی بخصوصی باشد و مابقی افراد صرفا اسمشان به عنوان عضو تشکل ثبت شده باشد.

       7.لازم است تمامی تشکل ها برنامه ها و فعالیت های خود را برای سال97 مدون نمایند و به صورت کاملا حساب شده عمل کنند تا درآینده بتوانند میزان موفقیت خود را در رسیدن به اهداف تعیین شده ارزیابی نمایند.

     8. کسب مهارت و تخصص از لوازم مهم و اجتناب ناپذیر یک کار تشکلی موفق است و متاسفانه حوزه ما وطلبه های ما در این زمینه کارنامه خوبی ندارند به همین جهت مقام معظم رهبری>با تاکید این موضوع را مطالبه فرموده اند و المصطفی تلاش داشته و دارد با راه اندازی واجرای دوره های تخصصی گوناگون مهارتی وکاربردی به این امر جامه عمل بپوشاند و ما امیدواریم طلاب محترم خصوصا انجمن ها وتشکل های فرهنگی از این ظرفیت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند وخود را به فنون و مهارت های لازم در عرصه تبلیغ مجهز نمایند.

  9. تولید محتواهای غنی و پر مخاطب از موضوعات مورد تاکید است زیرا ورود موفق در فضای مجازی فراگیر ساختن مخاطبان در سراسر دنیا را به دنبال خواهد داشت.  


١٧:٢١ - چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٩١٣٠٧    /    تعداد نمایش : ١٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به معاونت فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی العالمیه می باشد